STRUKTUROVANÝ ŽIVOTOPIS

                                       

JMÉNO:             Bichon á poil frisé

                   ( bišonek, tenerifský psík,barbichon apod.)

ŽIVOTOPIS: Pocházím z velmi starobylého rodu Barbichonů. Mí předkové žili na hradech a zámcích ve Francii, Itálii a taky na ostrově Tenerife. Existují o tom věrohodné záznamy: obrazy p.Dürera, Goy apod. Všichni zámečtí pánové a paničky se o mé předky vzorně starali,  rozmazlovali je a hýčkali a koupali a česali a .. A pak přišla francouzská revoluce a oni ( tedy mí předkové, ale i někteří zámečtí pánové) se rázem ocitli na ulici. My- rod barbichonů- jsme pak doprovázeli flašinetáře a komedianty a najednou jsme se museli postarat sami o sebe. A tak nás zbyla jen hrstka těch nejstatečnějších a nejlepších. Tak to bylo až do konce 1. světové války. Potom si na nás vzpomněli v Belgii a Francii. A už zase žijeme na hradech a zámcích a situace se znovu opakuje. Doufám jen, že se nevrátí ty války. No revoluce už tu nedávno jedna byla (ta, která je pojmenována po našem kožichu – plyšová) a neměla pro nás bichony zvláštní význam. No, ale to je jiná kapitola, to ať řeší poslanci v parlamentu.

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ: hlídač-oznamovatel ( to znamená, že velmi dobře dokážu ohlídat váš dům a hlasitým štěkáním upozorním, že se děje něco mimořádného) škola- AGILLITY, TANEC SE PSEM, FLYBALL a další, zkoušky – BOZP ( to koukáte co, znám pár „bišoních borců“, kteří tyto zkoušky zvládli levou zadní) . Mohu tedy vykonávat jakékoliv práce.

POVAHOVÉ RYSY: jak jsem již naznačil, jsem velmi inteligentní !!!!! Také jsem velmi oddán svému pánovi a lidské smečce. (pro ně vlastně dělám všechny ty kousky a vylomeniny) Potřebuji být v úzkém kontaktu se svými lidmi a pravidelně se s nimi chodím pomazlit. Jsem také velký gentleman. Pokud vidím, že na mne mí lidé nemají čas, zbytečně je neotravuji a jdu si dát kliďánko „dvacet“.

ZÁJMY A KONÍČKY: Rád běhám a miluji dlouhé procházky a hry. A pokud páníček holduje sportu zvanému „gaučing“ – rád ho dělám také.

     

  Ucházím se tedy u vás o místo. Vzhledem k tomu, že nemám žádné záporné vlastnosti (nekoušu, zbytečně neštěkám, naše fenky jsou výborné a pečlivé matky), můj zdravotní stav je perfektní, (netrpím žádnými chorobami, jelikož nejsem přešlechtěný) a dožívám se vysokého věku – až 18 let, si myslím, že si ani nemůžete vybrat jiného uchazeče.

 

 

                                                                                 S úctou Váš

                      Bišonek