Zakladatelkou "PACKY" byla bišonka

      

Megy z hradu Pajreku 

( 28.10.2001-13.5.2014 )

 

a jak to všechno začalo .......

Před sedmnácti lety jsem začala uvažovat o koupi pejska s PP. Po nastudování kynologické literarury mi doslova "učaroval"  bišonek. Pak jsem měla možnost jej spatřit na vlastní oči a bylo rozhodnuto. Našla jsem na internetu stránku chovné stanice  bišonků  Z hradu Pajreku -  z jedné fotky se na mne usmívala Megy- můj vysněný  bišonek.  A tak jsme si  pro ni zajeli.   Ze začátku jsme s ní nechtěli chodit na výstavy,  ale jen tak jsme jednu zkusili .....a už jsme se vezli.  Protože nám řekli, že je Megynka hezká a mohla by mít úspěšné potomky, rozhodli jsme to ověřit. A opravdu z osmi štěňátek se jich polovina zúčastnila alespoň jedné výstavy a umístili se fantasticky. Dcera Adélka  pokračovala ve šlépějích své úspěšné matky ( mnohokrát  CAC, BOB, šampion  Polska, ČR ),  dcera Anička  na první  výstavě CAC,r.CACIB , syn Archibald  na první výstavě - výborný, KV, čtvrtý nejhezčí pes výstavy , syn Bartoloměj na první výstavě - CAC, NV , syn Damián CWC, vítěz mladých,Polský šampion. Pečlivě jsme vybírali pro každý odchov krycího psa a myslím si, že více jak polovina úspěšných potomků, je dobrým startem ke kvalitnímu chovu našich bišonků.  

                               A abychom se opravdu nenudili, pořídili jsme si další fenku

 Elegantní Em

 

                        

z přední české chovné stanice Charnett. Emilka je fenka s velmi hustou srstí a černými drápky. Na výstavách byla vždy úspěšná -  na evropské  skončila ve třídě mladých na fantastickém druhém místě. Na světové výstavě ve velmi silné konkurenci dostala ocenění výborná.  Odchovala tři vrhy štěňátek. Emilka je i ve svých devíti letech velmi hravá a i na výstavách sklízí úspěchy. Je nositelkou titulu VETERAN CHAMPION ČR a PL. Miluje procházky a pobyt na chalupě a sem tam si ještě zaběhne agility. Její potomci se už také zůčastnili výstav a vždy s dobrým výsledkem. Z posledního vrhu jsme si nechali fenku Gabrielku, která je novou posilou v naší CHS. 

 

 
 

v současné době se nám podařilo získat z Argentiny fenku Helmi Punainen. Je moc hodná a poslušná. V současnosti začíná "budovat " svou výstavní kariéru, jejím dědečkem je totiž nejúspěšnější pes USA ( 38x BIS ), tak doufáme, že alespoň nějaký ten gen jejího veleúspěšného dědečka se u ní projeví.

 
 
 
 
 
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

poznámka "pod čarou"

Na většině stránek chov. stanic bišonků uvidíte jen krásně upravené a perfektně ostříhané bišonky Na našich stránkách jsou také fotografie našich holek ve výstavním "kabátku" , ale i hodně fotek z jejich běžného života. Chtěla jsem tímto ukázat, jak vypadá bišonek celkově. Pokud nechcete držet bišonka pouze v bytě a denně jej koupat, česat a kadeřit, jeho výstavní úprava vám dlouho nevydrží. Při troše dobré vůle a zodpovědné péči o bišonka, bude vypadat hezky i když zrovna nebude běhat ve výstavním kruhu.

                  

         Ema - výstavní                         Ema - potoční                                 

                      více si o péči a o úpravě bišonka přečtěte v sekcio bišonkovi

.. SNĚHOVÁ PACKA ... SNĚHOVÁ PACKA ......