Moc krásnou knížku o bišoncích napsala paní Křečková a je veliká škoda, že už nikdy nenapíše její pokračování. Myslím si, že by tuto knížku měl ve své knihovně mít každý milovník bišonků . Vlastně by ji v knihovně měl mít každý pejskař. V knížce je nádherné motto , které najdete na mnoha internetových stránkách. Já jsem si dovolila vyjádřit bišonka svým vlastním mottem.

 

 Tobě pro zábavu, budu malý klaun

a budeš-li chtít, třeba i čertík roztomilý.

Jen k tobě své oči upírám,

a že jsou krásně psí,

můj pane milý.

Jen pamatuj, jsem křehký, snový

a nemohu být sám,

toužím být s tebou každičkou chvíli.

Však podlehneš-li mému kouzlu

poznáš to sám,

že jen Pro tebe,

své srdce na dlani mám.

 

 

Tímto mottem jsem se snažila přiblížit bišonkovu povahu.

  • Bišonek je hravý, učenlivý a nejlépe je mu ve vaší společnosti. Je dokonale přizpůsobivý a pokud na něj momentálně nemáte čas, jde si schrupnout, ale stále má o vás přehled. Na obrázku jsou naše holky a Adélka při odpočinku a protože je přepravka v kuchyni, kde všichni sedíme, (a tím pádem na nás dobře vidí ). je v ní docela "nával" , že ? 
  • Je to velmi roztomilé,  když se pohybujete bytem ať je to kuchyň, koupelna, WC nebo obývák a bišonek se "stěhuje" s vámi. Naše holky mají takový rituál, když se jde můj manžel večer dívat na televizi, sednou si k jeho televiznímu křeslu a pokud je vyzve, naskáčou na něj a sledují televizi spolu. Prostě taková malá domácí canis terapie.

  • Další bišonkovou  předností je, že není agresivní a miluje děti.
  • Jeho srsti musíte věnovat větší pozornost, ale to je myslím  samozřejmostí u každého psa.
  • Rozhodně musíme  bišonka naučit alespoň základní povely a pozor je to velmi inteligentní psík a rychle odhalí vaše "slabiny"

Nakonec bych si dovolila malou psí "fotopohádku" , která ukazuje další rys bišonkovy povahy. Při citlivém přístupu můžete pořídit bišonkovi další psí kamarády.

Kterak Megynka k Emě přišla